![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11435348
*
nr 1143 5348
Spegel
rokokostil, 1800-tal, höjd: 77 cm
Utrop:
2.600 kr
Såld:
4.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2017
kl 20:14:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 13:35:58
1
2.800 kr
13/11 14:26:48
2
4.200 kr
13/11 20:08:04
1
3.800 kr
13/11 20:08:04
2
4.000 kr (Budbetjänt)
13/11 20:09:04
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1143 5348
Spegel
rokokostil, 1800-tal, höjd: 77 cm
Utrop: | 2.600 kr |
---|---|
Såld: | 4.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/11 13:35:58 | 1 | 2.800 kr |
13/11 14:26:48 | 2 | 4.200 kr |
13/11 20:08:04 | 1 | 3.800 kr |
13/11 20:08:04 | 2 | 4.000 kr (Budbetjänt) |
13/11 20:09:04 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53